yeti-sb100 test

YETI SB100 w objęciach MambaOnBike

wpis w: News | 0

YETI SB100 został przetestowany przez Mamba On Bike

"Yeti SB100 spędził u mnie trzy tygodnie. Objeździłam na nim okoliczne lasy i hałdy, przeharatałam ścieżki kompleksu Enduro Trails, a także objechałam pętlę z Super Flow na Rychlebskich Ścieżkach.


Pierwsza jazda po leśnych singlach w okolicy Katowic na Yeti była dość zaskakująca. Jak już pisałam wcześniej, miałam obawy co do wielkości roweru. Koła 29 cali, na których bardzo rzadko mam okazję jeździć, dokładały jeszcze więcej niepokoju. A tu, zupełne zdziwienie. Po kilku modyfikacjach ustawienia wysokości sztycy, siodełka i podkładek pod mostkiem, na rowerze poczułam się jak na swoim. Pozycja idealna."


A jak z zakrętami?
O rowerach na kołach 29 cali mówi się, że są mało zwrotne, długie i nie skręcają. To nie prawda, a przynajmniej nie można tego powiedzieć o Yeti SB100.


Ledwo wsiadłam na ten rower, a od razu poczułam, że jestem w stanie dużo bardziej pochylić go w zakręcie niż inne wcześniej jeżdżone przeze mnie rowery. Może to kwestia lepszej przyczepności i większej powierzchni styku opony z ziemią w oponie 29 cali, nie wiem, ale nawet ćwiczenie zakrętów na płaskim na tym rowerze to bajka.

Po cały tekst odsyłamy do magazynu Mamba On Bike.

Autor: Tekst: Mamba On Bike, zdjęcia: Mamba On Bike

Rowery można zamawiać tutaj: Yeti Cycles Polska